Powiadomienia
Clear all

Zmiany skorne

Avatar photo
 Ola
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam, 

nie dawno u psa pojawiło się takie wybrzuszenie. Czy ktoś miał podobna sytuacje i wie co to jest? To rośnie. Do weterynarza dostanę się dopiero w poniedziałek.

 

 

pozdrawiam 

 
Opublikowany : 05/12/2020 17:17
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 770
Ekspert
 

Dzień dobry.

Jak sama zapewne Pani wie, każda niepokojąca zmiana powinna być zbadana u lekarza weterynarii – wygląd zmian skórnych bywa bardzo mylący, podobnie do siebie mogą wyglądać groźne nowotwory i łagodne brodawki. Cieszę się, że nie zwleka Pani z wizytą. Lekarz z pewnością przeprowadzi dodatkowe badania i zaleci konkretne postępowanie w celu ustalenia możliwej przyczyny powstania zmiany. Jestem zwolennikiem usuwania takich deformacji, aby nie czekać, aż urosną do nieoperacyjnych rozmiarów. Dodam jeszcze, że każda zmiana, nawet pozornie łagodna, po usunięciu powinna zostać przekazana do badania histopatologicznego, aby ustalić czym była spowodowana oraz czy w marginesie cięcia nie znalazły się komórki nowotworowe.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 08/12/2020 19:25

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.