Powiadomienia
Clear all

Krycie- bylo czy nie było?

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Mam roczną mała suczke w typie jamnika. Na początku maja zaczęła jej się cieczka-etap czerwonego krwawienia się skończył, na jasnorozowo też już dobrych kilka dni nie krwawi. Pod blok przychodziło mnóstwo psów, ale trzy dni temu wszyscy kawalerowie skapitulowali A sunia przy glaskaniu w okolicy ogona przestala go odchylac. Dzisiaj poszłam na chwilę na pole i puscilam ja żeby polatala chwilę. Za chwilę zaczęła się bawić z jakimś psem w ganianego ale nie zaniepokoilo mnie to bo nie było ona uciekała A on też na nią nie skakał. Na kilka minut (nie wiecej) straciłam je z oczu. Potem zlapalam sunie na smycz i zobaczyłam że ten pies chce na nią wskoczyć A ona odchyła ogon. Szybko poszłam do domu. I teraz martwię się czy przez te chwilę kiedy jej nie widziałam "do czegoś nie doszlo"? Gdy po przyjściu do domu odchylilam jej srom to widać było taka przezroczysta wydzieline w niezbytduzej ilości, kolor w sromu jasnorozowy. Czy mogło dojść do krycia i zapłodnienia?

 
Opublikowany : 25/05/2019 14:43
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert
 

Dzień dobry.

Przyjmuje się, że dni płodne u suczek przypadają między 9 a 14 dniem cieczki. Niestety jak to w naturze, zawsze mogą być odchylenia, u różnych suczek ten okres może być dłuższy, krótszy, lub przypadać później czy wcześniej. Niestety w tej chwili nikt Pani nie odpowie, czy doszło do krycia, a jeśli kopulacja miała miejsce, czy doszło do zapłodnienie. Za około trzy tygodnie można wykonać pierwsze badanie ultrasonograficzne, które w razie ciąży powinno wykazać ampuły płodowe. Można także na wszelki wypadek wykonać zastrzyki ze środka poronnego, a we wczesnym okresie blokującego zagnieżdżenie zarodków.

Pozdrawiam, lek. wet. Magdalena Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 27/05/2019 22:46

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.