Powiadomienia
Clear all

Dieta gotowana,mocznik i trzustka

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam. Jesteśmy rok po zap.trzustki. do tego były wysokie trójglicerydy ldh.ok 1000(100norma). Piesek był na puszkach trzustkowyh .niechętnie je jadł. Po pół roku ( Royal,farmina, anomonda Integra,vet expert) zrobił strajk. Lekarz namówił nas na gotowanie. Piesek ma też zespół adisona. Bierze encorton.  Co jakiś czas przelewanie,bulgotanie,bywały biegunki...Sód potas w normie. Dietetyk ulozyl nam diete wolowy udziec plus schab i batat. Po jakimś czasie mocznik wzrósł. Doszła prega wołowa,schab i batat plus suple.wapno,tauryna,drożdże,algi,omega,tran. Wzrosła kreatynina. Piesek brał necroactiv,flore balance,amylactiv. 2 mies co tydz.bylismy na kroplówkach podskórnych. Ma problemy z zastawkami ,zawsze po nich był słaby ciężko oddychał. Wyniki były w normie.po 3 tyg brak apetytu,mlaskanie,nudności ,przykry zapach.  Poza tym brakuje w hurtowni sucrabestu. Dr zleciła mocznik z 50 na 100. Kreatynina w górnej granicy normy. Dr kazała nam się zastanowić nad powrotem do puszek. Ich nie chciał jeść, poza tym te trójglicerydy...ale mocznik był dobry. Dr nam mówi że z chorymi nerkami ciężko żyć. Czytałam ze wołowina I wieprzowina niewskazana przy nerkach. Nam to ulozyl psi dietetyk. Chudego nie moze bo trzustka. Co można zrobić.  Proszę o poradę.

 
Opublikowany : 22/10/2023 11:26
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 770
Ekspert
 

Dzień dobry.

Może rozsądnie byłoby zmienić dietetyka, na takiego, który weźmie pod uwagę wszystkie problemy zdrowotne Pani pupila. Dostępne w sklepach karmy, nawet te weterynaryjne skupiają się na jednym problemie zdrowotnym, ciężko jest dobrać je tak, by zadbać odpowiednio o pieska z kilkoma schorzeniami. Niestety, przy chorych nerkach warto obniżyć poziom przyjmowanego białka, a przy chorej trzustce - obniżyć poziom tłuszczu (przeciwnie do tego, co Pani napisała, pies POWINIEN jeść chudo). Dobry dietetyk zwierzęcy z pewnością weźmie pod uwagę wyniki badania krwi pupila i ułoży dietę tak, by w jak najmniejszym stopniu obciążała trzustkę i nerki. Co do mlaskania - proszę upewnić się, czy pupil nie ma przypadkiem problemów z zębami. Kamień nazębny, ropnie okołowierzchołkowe i zapalenia w jamie ustnej mogą znacząco pogarszać wyniki nerkowe.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 27/10/2023 21:57

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.