Powiadomienia
Clear all

choroba oczka

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam, mój kotek, który ma już pół roku, ma coś z oczkiem.Jest przygnębiony.Co to moze być ?Forum Weterynaryjne ⋆ Co w Sierści PiszczyForum Weterynaryjne ⋆ Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 04/03/2018 00:14
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert
 

Dzień dobry.

Pani kot choruje na koci katar, czyli zakaźne zapalenie dróg oddechowych. Po zdjęciach widać, że choroba jest zaniedbana, dłuższy czas nieleczona. Doszło już do maceracji skóry w okolicach oczu i nosa oraz związanej z tym utraty sierści. Wysięk widoczny jest nawet na kończynach przednich. Do rozwoju takich objawów potrzebne było wiele tygodni, dlaczego nie poszła Pani z kotem do lekarza? Niewykluczone, że ponieważ choroba została zaniedbana, a kot jest przygnębiony, ma już zapalenie dolnych dróg oddechowych. Proszę natychmiast udać się do lekarza lub oddać kota komuś kto o niego zadba, może fundacji, straży dla zwierząt, zawieźć do schroniska. Kot w takim stanie, nieleczony najprawdopodobniej w cierpieniach umrze. Biorąc zwierzę opiekun jest za nie odpowiedzialny, kot sam nie pójdzie do lekarza. 

Pozdrawiam, lek. wet. Magdalena Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 06/03/2018 19:29
Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
 

Kotek został porzucony przez innego właściciela i znalazłam go w takim stanie, pierwszym zasięgiem był wieczorem internet dlatego się ty znalazłam. Kot jest już pod kontrola i opieka weterynarza. Proszę nie oceniać ludzi pochopnie.

 
Opublikowany : 11/03/2018 14:47

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.