Powiadomienia
Clear all

Wymioty białą pianą

Avatar photo
Posty: 1
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

 Mam pytanie odnośnie mojego kota, a mianowicie od paru dni strasznie schudł, nie je, strasznie łzawią mu oczy, kicha i ma katar. Objawy wskazują na koci katar, byliśmy z nim u weterynarza ale nie potwierdził nam konkretnie co mu jest. Przemył mu oczy, i dał jakieś dwa zastrzyki, oraz przepisał sól fizjologiczną i krople do oczu... Wszystko byłoby w porządku gdyby nie to że po powrocie do domu zaczął wymiotować w małych ilościach białą pianą wydając przy tym dziwne dźwięki. Serce mi się kraja jak patrzę jak on cierpi i nie mogę pomóc, ale nurtuje mnie pytanie czy to ze względu na zastrzyk i tak ma po prostu być, czyt toskutek uboczny i kotek umiera?

 
Opublikowany : 25/02/2018 23:10
Lek. wet. Magda Zdanowska
Posty: 338
Ekspert
 

Dzień dobry.

Możliwe, że wymioty to reakcja stresowa po wizycie u lekarza, a może faktycznie działania niepożądane leków, niestety nie napisała Pan jakie kot dostał zastrzyki, więc ciężko jest odpowiedzieć.

Przede wszystkim proszę zadzwonić do lekarza prowadzącego i poinformować go o wymiotach u kota. W jaki wieku jest kot? Czy był regularnie szczepiony? Jeśli po kilku dniach leczenia nie będzie poprawy warto wykonać dodatkowe badania krwi i testy w kierunku chorób zakaźnych.

Pozdrawiam, lek. wet. Magda Zdanowska.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 27/02/2018 07:25

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.