Powiadomienia
Clear all

Kamien w pecherzu u kota

Avatar photo
 ela
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Dzien dobry ,

z gory dziekuje za przeczytanie mojego pytania.

Moj kot ma kamien w pecherzu co pokazalo przswietlenie . KOTKA NIE MA GORACZKI i infekcji. Ma z koleji krew w moczu.

Kamien jest wielkosci ok. 1 cm. VET. DIAGNOZA TO OPERACJA EWENTUANIE PROBA ROZPUSZCZENIA KAMIENIA. Kotek nie chce w zadnym wypadku karmy z Vet. Wiec zamowilam z Polski L-Methiocid. Dostaje 1 tab. dziennie z domowa karma typu kurczak , kangaroo i baranina. dostaje rowniez Cranburry , Taurine ,wit E i D. nie jest otyla. Co drugi dzien dostaje Metacam.

Pytanie : czy jest szansa rozpuszczenia kamienia ? Operacja jest wyjatkowo droga , mieszkam w Sydney , Australia.

Goraco prosze o pomoc.

Ela Komorowska

 
Opublikowany : 09/02/2020 06:53
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 774
Ekspert
 

Dzień dobry.

Aby określić szanse na rozpuszczenie kamienia, warto wiedzieć jaki jest jego skład. W tym celu należy wykonać badanie moczu z analizą kryształów, które niewątpliwie się w nim znajdują. Kryształy struwitowe można próbować rozpuścić, jednak jest to proces długotrwały, zwłaszcza, jeśli koteczka nie przyjmuje karmy dedykowanej kotom z kryształami w moczu. Ten rodzaj pożywienia ma obniżoną zawartość minerałów, niską ilość fosforu i wapnia, kryształy nie mają z czego się wytrącać. Pozostałe podawane przez Panią preparaty powinny być skonsultowane z lekarzem prowadzącym i dobrane dopiero po analizie kryształów obecnych w moczu – nie wszystkie wymagają substancji zakwaszających. Przy próbie rozpuszczania kamieni należy pamiętać o ciągłej antybiotykoterapii – brzegi kamienia są porowate, są idealnym siedliskiem do rozwoju bakterii, dodatkowo ciągłe drażnienie ścian pęcherza sprawia kotu bardzo duży ból. Jeśli zdecyduje się Pani na próbę rozpuszczania, warto wykonać kontrolne pomiary mineralizacji i skontrolować jej wielkość na przykład po dwóch lub trzech tygodniach. Jeśli kamień się nie zmniejszy, nie narażałabym kota na dalsze próby rozpuszczania.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 10/02/2020 21:40

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.