Powiadomienia
Clear all

Kot po lewatywie

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

dzień dobry

Wczoraj moja półroczna kicia miała robioną lewatywę ponieważ miała dużo stwardniałych mas. Zabieg przeprowadzany był ze znieczuleniem ogólnym. Dostała lek rozkurczowy na koniec i zabrałam ją do domu. Minęło 12 godzin a kicia nie chce się nawet ruszyć, przy dotyku miauczy, nic nie chce zjeść ani wypić. Podałam jej laktulozę którą przez przypadek przedawkowałam. Strzykawka się zacinała i zamiast wlać 1ml to wstrzyknęłam jej Ok 5… Czy kot sobie z tym poradzi? Biegunka to jedno ale czy nie dojdzie do uszkodzenia jelit ? I czy taka apatia po zabiegu jest normalna?

 
Opublikowany : 29/11/2021 10:20
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 777
Ekspert
 

Dzień dobry.
Niestety, po znieczuleniu ogólnym i zabiegach, które są w jego trakcie przeprowadzane, bardzo często zdarza się apatia, osowiałość, senność, może dojść do wymiotów i biegunki do 24 godzin po premedykacji. Po tym czasie objawy niepokojące powinny się ustabilizować, stan pacjenta powinien się systematycznie poprawiać. Jeśli chodzi o laktulozę, przedawkowanie może doprowadzić do szybszego przepływu treści jelitowej przez przewód pokarmowy, a biorąc pod uwagę opisywany przez Panią stan kota, nie sądzę, aby miało do tego dojść. Przypomnę też, że po lewatywie kot może przez kilka dni nie oddawać kału, treść musi się przesunąć w kierunku ujścia przewodu pokarmowego. Jeśli jednak po upływie 24 godzin, pupilka będzie nadal niechętna do aktywności, nie będzie wykazywała chęci do jedzenia i picia, powinna się Pani skontaktować z lekarzem prowadzącym, który wykonywał lewatywę.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 03/12/2021 00:34

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.