Przed opublikowaniem nowego wątku na forum zapoznaj się z artykułem: "Skręt żołądka u psa". Być może znajdziesz w nim odpowiedź na Twoje pytanie.
Dzień dobry,
proszę o pomoc moja suczka rok i 8 miesięcy od trzech miesięcy ma problemy żołądkowe, kupy są luźne ale nie zawsze a co najgorsze robi w nocy jeden czasami dwa albo trze razy (pocieszające że na matkę). Na początku leczyłam ją sama podawałam przez 5 dni Nifuroksazyd, potem byliśmy u weta i dostała antybiotyk, potem było badanie kału w kierunku pasożytów nic nie wykryto. Potem znowu przyjmowała Nifuroksazyd, znowu byliśmy u weta i dostała Froleativ (tu było przez 5 dni ok) potem było odrobaczenie, od 26 marca przez 14 dni dostawała Metroidazol i Famogast po dwóch dniach znowu zaczęły się lużne kupy na przemian z ładnymi. 19 kwietnia byliśmy znowu u weta dostała Pro-Kolin+ i znowu pomaga w momencie brania lekarstwa jak odstawiamy lek to problem powraca czyli podsumowując robi naprzemiennie kupy luźne i normalne ale co najgorsze robi w nocy i w dzień na spacerach również robi czyli w ciągu doby potrafi się załatwić trzy czasami cztery i pięć razy. Apetyt ma bardzo dobry jesteśmy na odjecie weterynaryjnej od dwóch miesięcy, jest bardzo aktywna może bawić się cały dzień. Zrobione miała badania z krwi morfologia w normie, podwyższone
Stosunek albuminy/globuliny 2,0
L.Leukocytów 13,47
Limfocyty 34
Kwasochłonne 7
Witamina B12 >1200 pg/ml 300-800
zlecone było badanie kwasu foliowego ale było zbyt mało materiału i musimy powtórzyć badanie
Badanie USG - wszystko prawidłowe, węzły chłonne krezkowe powiększone do 7mm o nieznacznie obniżonej echogeniczności i nieregularniej echostrukturze miąższu, niektóre z hipoechogenicznymi obszarami 3 mm dobrze odgraniczonymi, wokół węzłów jednolite podwyższenie echogeniczności tłuszczu krezkowego.
Pozdrawiam,
Agnieszka
Dzień dobry.
W przypadku przewlekłych biegunek u psów mamy zwykle do czynienia z enteropatią reagująca na antybiotyki, przewlekłym nieswoistym zapaleniem jelit, nietolerancją lub nadwrażliwością pokarmową, zapaleniami jelita grubego, biegunką reagująca na włókno, chorobami pasożytniczymi czy zakaźnymi.
Konieczne jest wykluczenie innych chorób z objawami ze strony przewodu pokarmowego dotyczących narządów takich jak wątroba, trzustka czy nerki.
Niezbędne jest więc wykonanie pełnego badania krwi, także ze specyficznymi testami w kierunku chorób trzustki oraz oznaczaniem poziomów kwasów żółciowych. Niestety przy przewlekłych biegunkach u psów czasami proces stawiania rozpoznania jest długotrwały. Na chwilę obecną proszę poszerzyć badania krwi.
Pozdrawiam, lek. wet. Magdalena Zdanowska.