Powiadomienia
Clear all

Szczeniak guz na łopatce

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Dobry wieczór, piszę w sprawie rady odnośnie małego pieska. Mianowicie kilka dni temu nagle u niespełna dwumiesięcznego szczeniaka pojawił się na prawej łopatce duży guz, który obecnie wygląda jak taki mały garbik.

Pieska nic nie boli, miejsce to nie jest wrażliwe na dotyk. Piesek jest zadowolony i wesoły biega, bawi się nie opuszcza posiłków. Ale to coś nie znika. Co to moze być? Zwykłe ubicie? Czy coś poważniejszego? Nie ukrywam, mieszkam na zadupiu gdzie jest jeden, niekoniecznie dobry weterynarz, który nigdy nic nie wie :(

Człowiek nie chce wpadać w panikę, ale wiadomo jak się zacznie szukać to od razu internetowa diagnoza jest najgorsza. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Piesek to kundelek

 
Opublikowany : 27/09/2019 22:48
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 770
Ekspert
 

Dzień dobry.

W jednej kwestii się z Panią zgodzę – internetowa diagnoza zwykle jest dość mało trafna. Każdy pacjent jest inny, każdy przypadek różni się od siebie – to, że kiedyś, jakiś pies miał podobne objawy, nie znaczy, że Pani pupil ma to samo. Nawet najdokładniejsze opisanie zmiany nie zastąpi dokładnego badania klinicznego.

Zmiana, która znacząco urosła w krótkim czasie, może być wszystkim – począwszy od odczynu po szczepieniu, nadmiernej reakcji na ukąszenie owada, krwiaku, siniaku, wynaczynieniu, skończywszy na guzie lub jakiejś łagodnej zmianie rozrostowej. Sugerowałabym zatem udanie się do lekarza i zbadanie pieska. Nawet jeśli pupil nie pokazuje objawów bólowych, nie znaczy to, że zmiana mu nie doskwiera – z pewnością nie czuje się komfortowo, niosąc na plecach garb. Bez dokładnego badania klinicznego nie można postawić diagnozy, a co za tym idzie – wdrożyć skutecznego leczenia. Nie zwlekałabym z wizytą.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 29/09/2019 20:10

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.