Powiadomienia
Clear all

właciwa diagnoza

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik Gość
Inicjator dyskusji
 

Moja sunia czuje się źle. Ma ciągłe uczulenie (zapalenie pomiędzy palcami łapek z brzydkim zapachem,  brzuch, pysk, zaczerwieniona skóra na całym ciele), kolejny raz zapalenie uszu i chore oczy dodatkowo bardzo dużo śpi, ciągle przewraca językiem jakby coś Jej przeszkadzało, schudła (waży 5,60 kg). Jest to stan, który trwa już od dłuższego czasu. Jest na diecie nerkowej je  bataty, warzywa plus odrobina mięsa, puszki nerkowe Animoda i chrupki Royal nerkowe (których nie chce jeść). Brała Zentonil od końca marca, a wyniki wątroby pogorszyły się. Wyniki moczu też nie są ładne.Teraz bierze Essentiale forte (prawie trzy tygodnie). Fosfataza też jest wysoka. Dodatkowo potas też jest wysoki. Weterynarz w Łodzi przy pobieraniu krwi zdecydował, żeby dać Synulox i ma dostawać przez 10 dni. Krople do uszu Orilan. Doszukuję się różnych chorób i zastanawiam się nad przyczyną, która ma takie skutki i obraz w badaniach oraz ogólnym stanie zdrowia suni. To wygląda jakby truło ją coś od środka (jakiś produkt przemiany materii będący efektem źle funkcjonujących nerek, wątroby i trzustki, który nie jest metabolizowany i wraca do krwi trując organizm powodując ciągłe osłabienie i brak odporności co skutkuje alergią, chorobami skóry, oczu i uszu). Może jest to zapalenie trzustki (wątroby na pewno), jakaś nie wiem co o tym myśleć i jak Jej pomóc. Pani Doktor bardzo proszę o przeanalizowanie wyników badań i pomoc w postawieniu najbardziej prawdopodobnej diagnozy. Załączam wyniki badan i proszę o zapoznanie się z nimi, może Pani będzie mogła nam pomóc.

 
Opublikowany : 17/07/2020 02:11
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia
Posty: 739
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.

Na wstępie zaznaczę, że nie wolno stawiać diagnozy bez pełnego obrazu pacjenta – analizowanie wyników i opisów nie zastąpi badania klinicznego. Przede wszystkim, w jakim wieku jest pies? Tak wysokie parametry wątrobowe i młodego zwierzęcia mogą sugerować obecność zespolenia wrotno – obocznego, zwłaszcza, jeśli jest to pies rasy małej lub miniaturowej. Jeśli chodzi o żywienie, jak sama Pani zauważyła, pies cierpi z powodu alergii – warto wyeliminować jakiekolwiek dodatki żywieniowe, poza karmą (nie tylko z powodu alergii, ale także z powodu schorzeń zdrowotnych – karma specjalistyczna stanowi wszak element terapii). Karma powinna mieć jedno źródło białka. Warto też przeprowadzić testy alergiczne i upewnić się, że pupilka nie ma alergii kontaktowej. Dobrym pomysłem będzie też skontrolowanie tarczycy, wykonanie testu na choroby odkleszczowe i wykonanie USG jamy brzusznej. Jeśli chodzi o możliwą przyczynę złego samopoczucia, warto upewnić się, że w otoczeniu psa nie ma żadnych toksycznych roślin, grzybów. Bardzo często niewydolności wielonarządowe wynikają z dziwnych psich upodobań – na przykład z powodu picia wody z sedesu, w którym są rozpuszczone środki do dezynfekcji, albo wylizywanie świeżo umytej (z dodatkiem odpowiednich detergentów) podłogi, lub płytek. Biorąc pod uwagę złe samopoczucie pupilki, oprócz antybiotyku i leków wspomagających funkcjonowanie wątroby, warto rozważyć też dołączenie płynoterapii, dobranej do potrzeb pacjenta.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 20/07/2020 19:42

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.