Powiadomienia
Clear all

Brodawka , narośl ?

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam mojemu psu wyszło takie coś koło kitki wyglada jak brodawka, narośl wystaje łuszczy się i wypadają jej włosy w tym miejscu ? Co to może być ? 

 
Opublikowany : 13/07/2020 21:32
Słowa kluczowe tematu
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia
Posty: 739
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.

Przede wszystkim, cała skóra Pani pupila nie wygląda najlepiej – na włosach wokół zmiany zauważalne są liczne, czarne łuski, włos jest posklejany, widać tendencję do kołtunienia. Skóra jest zaczerwieniona i łuszczy się. Z pewnością powinna się Pani udać do lekarza i dobrać odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry pupila. Jeśli chodzi o samą zmianę, nie da się określić, co to jest, tylko na podstawie zdjęć – podobnie wygląda na przykład wbite w skórę ciało obce, miejscowy stan zapalny i początek choroby nowotworowej. Aby określić, co to konkretnie jest, należy wykonać badania dodatkowe. Najprostszym i jednocześnie mało inwazyjnym badaniem jest biopsja cienkoigłowa. Polega na nakłuciu zmiany i pobraniu w ten sposób niewielkiej ilości komórek do dalszych badań diagnostycznych. Na podstawie wyników biopsji z pewnością uda się określić, co wywołało powstanie zmiany oraz dobrać odpowiednią terapię.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 17/07/2020 17:56

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.