Powiadomienia
Clear all

Wypadanie sierści

Avatar photo
 Mia
Posty: 2
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam. Mojemu psu wypada sierść z uszu , łap i ogona. Co to może być? 

 
Opublikowany : 26/05/2020 17:20
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 769
Ekspert
 

Dzień dobry.

Na przedstawionym przez Panią zdjęciu jest nie tylko włos, ale też duża ilość wydzieliny zapalnej. Pani pies może cierpieć z powodu rozległej infekcji skóry – w takich przypadkach wypadający włos, odchodzi od skóry razem z naskórkiem, dużą ilością wydzieliny łojowej. Skóra objęta infekcją jest szorstka, klejąca, matowa, ma nieprzyjemną woń, jest także dużo bardziej podatna na zakażenia pasożytami zewnętrznymi. Powinna Pani udać się do lekarza weterynarii i poprosić o zdiagnozowanie pupila. Możliwe, że do postawienia diagnozy będą potrzebne dodatkowe badania (zeskrobina, cytologia z najbardziej zmienionych obszarów, badanie krwi). Problemy dermatologiczne leczy się dość długo, terapia podstawowa może trwać nawet do 4 tygodni, a podtrzymująca (polegająca na podawaniu odpowiedniej karmy i właściwie dobranych suplementów) nawet pół roku, jednak im szybciej zdecyduje się Pani na wizytę, tym lepiej dla Pani psa.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 28/05/2020 21:31
Avatar photo
 Mia
Posty: 2
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Wszystkie badania zrobiliśmy,  nic z nich nie wynikło. Weterynarz kazał przejść na karmę weterynaryjną Royal Canin Skin Care. Mia od kiedy ją je przestała się tak mocno drapać ale nadal wypada jej sierść.  Weterynarz powiedział zeby zostać na tej karmie. Mija już 9 miesięcy i zaczynam się martwić czy karmienie specjalistyczna karmą tak długo może zaszkodzić? Piesek ma dopiero 2,5 roku. Wzięliśmy ją ze schroniska juz z tym problemem jak miała 3 miesiące. 

 
Opublikowany : 06/01/2022 23:02
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 769
Ekspert
 

Dzień dobry.
Karmy weterynaryjne mają zadanie wspomagania leczenia, w razie potrzeby pies może (i w niektórych przypadkach powinien) spożywać ten rodzaj karmy przez całe swoje życie. Jeśli podczas stosowania tej konkretnej karmy zauważyła Pani korzystną różnicę w wyglądzie skóry pupilki, jeśli nie drapie się aż tak intensywnie, oznacza to że karma dobrze wpływa na pupilkę. Jeśli chodzi o przedstawione na zdjęciu zmiany – nie da się zdiagnozować schorzenia, na podstawie zdjęć. Wspomniała Pani o badaniach – rozumiem, że zostały wykonane badania krwi, a także zeskrobina, cytologia i biopsja ze zmienionych miejsc, tak? Jeśli na podstawie tych badań nie udało się postawić diagnozy, warto udać się do specjalisty. Dermatolog oceni zmiany, możliwe, że zleci dodatkowe badania, jakie warto wykonać, aby znaleźć odpowiednią terapię dla Pani pieska.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 09/01/2022 23:49

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.