Powiadomienia
Clear all

Brak cieczki i ciągłe drapanie

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam, mój piesek ma 2,5 roku, i waży niecałe 2 kg jest to malutki york, od ponad roku się Non stop drapie i gryzie. Byliśmy u weterynarza nie jednokrotnie, podejrzewana jest alergia, pokarm zmienialiśmy na każdy możliwy.. planujemy zrobić testy alergiczne ale.. mój pies rownież od ok półtora roku nie ma cieczki, miała w swoim życiu dwie i od tamtej pory nic. Testy u naszego weterynarza są drogie bo to koszt 550zł I po prostu chciałabym wiedzieć czy brak cieczki może ma jakiś związek z tym natrętnym drapaniem? Nasz weterynarz ciągle mówi o alergii ale wszystko jej zmieniliśmy a jest coraz gorzej z drapaniem, Prosze o porady 

 
Opublikowany : 07/05/2020 10:31
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 775
Ekspert
 

Dzień dobry.

Testy na alergie środowiskowe są zależne od cen laboratorium, w którym badanie będzie wykonywane. Obawiam się, że w każdym cena będzie się wahała w podobnych widełkach cenowych. Jeśli chodzi o alergie, przede wszystkim proszę przejść na karmę hipoalergiczną. Pies nie powinien dostawać do jedzenia nic, oprócz swojego pożywienia – absolutnie zakazane są przysmaki, ciasteczka, suszone mięso oraz ludzkie jedzenie. Karma nie powinna być otwarta dłużej niż 2 tygodnie – po tym czasie rozwijają się w niej roztocza oraz jełczeją tłuszcze w niej zawarte. Wymienione przeze mnie sugestie pozwalają na opanowanie alergii pokarmowych, jednak w przypadku alergii środowiskowych, na kurz, pyłki, trawy i rośliny sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Pies powinien dostawać preparaty przeciwświądowe. Proszę porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym o doborze najbardziej odpowiedniego dla Pani pupilki. Dodatkowo, po każdym spacerze pies powinien być dokładnie wytarty mokrym ręcznikiem lub chusteczkami z chlorheksydyną, aby usunąć z powierzchni ciała alergeny. Karmę warto wzbogacić o kwasy omega, witaminy A, E, cynk i biotynę. Jeśli zaś chodzi o cieczkę, proszę przemyśleć zabieg kastracji. Każda kolejna cieczka zwiększa ryzyko powstania ropomacicza, guzów na listwie mlecznej oraz cyst na jajnikach.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 10/05/2020 09:14

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.