Powiadomienia
Clear all

Dieta w przypadku niewydolnej wątroby i zapalenia trzustki

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik Gość
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry.

Nasz psiak od paru miesięcy jest na diecie wątrobowej - spożywa tylko i wyłącznie karmę Hepatic. Niestety wczoraj doszło do ataku padaczki, a po nasz futrzak chodził przez całą noc po domu, dziwnie się zachowując, wydawało się jakby nas nie rozpoznawała, nie dała także się dotknąć. Oprócz tego przez cały czas leciała jej z pyszczka piana. Niestety mieszkamy w takim miejscu, gdzie żaden weterynarz nie miał nocnego dyżuru. Dziś rano na badaniach wyszło dodatkowo zapalenie trzustki, a pani weterynarz zaleciła dietę niskotłuszczową. Czy polecicie Państwo jakieś posiłki/składniki/karmy, które nadadzą się do diety wątrobowej, a do tego niskotłuszczowej? Niestety w internecie, diety są w przypadki wątroby lub trzustki, nie widziałem nigdzie diety podstosowanej do tych dwóch problemów. :/

 
Opublikowany : 16/02/2021 11:44
Słowa kluczowe tematu
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia
Posty: 739
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.

Faktycznie, ciężko będzie dobrać odpowiedni pokarm dla psa z problemami wątrobowymi i trzustkowymi. Najrozsądniej będzie skonsultować wyniki i stan pupila na konsultacji z dietetykiem – po analizie wyników badań krwi, z pewnością zostanie Panu doradzony odpowiedni model żywienia. Jeśli nie ma Pan takiej możliwości, warto jednak mimo wszystko na jakiś czas przejść na karmę niskotłuszczową, ale zadbać o podawanie odpowiednich suplementów, wspomagających pracę wątroby. Odpowiednia dieta to tylko część terapii- z pewnością zostały już wdrożone leki oraz płynoterapia, aby poprawić stan narządu. Przypomnę jeszcze, że w przypadku psów cierpiących z powodu zapalenia trzustki należy zachować reżim, jeśli chodzi o dietęPies powinien jeść tylko i wyłącznie karmę, nie może dostawać żadnych przysmaków ani ludzkiego jedzenia. Po tygodniu terapii (czyli podawania leków, płynów, suplementów oraz stosowania odpowiedniej karmy), należy powtórzyć badania krwi, aby upewnić się, czy parametry wracają do normy.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 18/02/2021 19:58

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.