Powiadomienia
Clear all

Czarne dziwne strupki przy nosku

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam, jakieś 2 tygodnie temu przygarnęłam porzuconego kociaka, aktualnie ma on 4 tygodnie. Byłam z nim u weterynarza od razu po znalezieniu i Wszystko było okej. Dodam ze kotka dobrze pije mleczko zastępcze i waga również jest idealna. Teraz jednak u kotki pod noskiem pojawiły się takie czarne plamo strupki. Nie wiem czy powinna z tego powodu wybrać się z nią do weterynarza czy może spróbować jej to wyczyścić? I co to ogółem może być? Proszę o odpowiedź! Dołączam zdjęcie kotka z tymi strupkami

 
Opublikowany : 26/06/2022 10:32
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 773
Ekspert
 

Dzień dobry.
Na podstawie zdjęcia ciężko jest ocenić, co to może być – najlepiej byłoby, gdyby udała się Pani do lekarza weterynarii na wizytę. Raczej nie zwlekałabym z ustaleniem terminu spotkania, wydzielina w obrębie nosa może sugerować początki kociego kataru – im szybciej maluch zostanie zdiagnozowany, im szybciej będą włączone odpowiednie leki, tym mniejsza szansa na powikłania tej choroby. Do czasu wizyty u lekarza proszę koniecznie wyczyścić nos, na początku wystarczy płatek kosmetyczny zwilżony niewielką ilością ciepłej wody. Zalegająca wydzielina utrudnia oddychanie i powoduje macerację skóry, co sprzyja powikłaniom bakteryjnym. Maluch nie powinien mieć kontaktu z innymi kotami. Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszaklekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 27/06/2022 20:15

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.