Powiadomienia
Clear all

Źle wyniki u kota

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam nasza kotka Mia , ma około 2,5 roku. Od listopada walczymy z brakiem apetytu i sennością i utrata wagi(waga w lutym: 1,6kg) Weterynarze w Niemczech mówili że to anemia (bez pobrania krwi, nie dało się) dawaliśmy jej witaminy, apetyt trochę wrócił. Pojechaliśmy z nią do polski zrobiliśmy wyniki, były zle, pani weterynarz wskazała zapalenie trzustki. Mia dostała antybiotyki na 10 dni, po 15 dniach miała powtórzone badanie krwi, jest trochę lepiej ale nadal nie dobrze. Mia przez te 2 tygodnie między wynikami miała większy apetyt (waży: 3.05kg obecnie) jednak apetyt znów jest znikomy, zje szynkę i gotowane mięso, mokrej karmy w malutkich ilościach. Nadal jest senna i osowiała. Proszę o interpretację wyników ... 

 
Opublikowany : 07/03/2024 14:30
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 774
Ekspert
 

Dzień dobry.

Interpretacja samych tylko wyników, bez zbadania pacjenta, nie jest do końca miarodajna. W przesłanych przez Panią wynikach na pierwszy rzut oka widać podniesione białe krwinki, może to sugerować stan zapalny, który toczy się gdzieś w organizmie zwierzęcia. Domyślam się, że testy FIV/FeLV były wykonane i są ujemne? Czy kotka miała wykonane USG jamy brzusznej, wykluczono obecność wolnego płynu w otrzewnej? Mimo młodego wieku, rozsądnie byłoby sprawdzić jej zęby. Młodzieńcze zapalenie dziąseł może skutecznie utrudniać jedzenie, zniechęcać do podchodzenia do miski, a przez to wpływać na wagę oraz samopoczucie pupilki. Lipaza DGGR nadal jest nieco podniesiona, ale bez oznaczenia specyficznej, kociej lipazy fPL nie dopatrywałabym się zapalenia trzustki.

Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 15/03/2024 07:22

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.