Powiadomienia
Clear all

Agresja do ludzi i zwierząt

Avatar photo
Posty: 2
Aktywny użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Jestem wlascielka 5 letniej suki.Od trzech lat jest jest wysterylizowana.Perla jest psem lękliwym ,boi się krzyku,hałasu.Podczas wizut u weterynarza jest spokojna ,nie gryzie ,nie warczy i nie szczeka.Pania weterynarz lubi.Atakuje psy które spotka na spacerze ,wyrywa się w ich kierunku , szczeka .Ostanio była bez smyczy i ugryzła powietrze a nie psa .Do ludzi skacze żeby ugryźć ,czasami reaguje jak pokaże kaganiec lub powie!m zostaw.Jak biega obok niej pies i się przyzwyczai do go ignoruje.Co mam robić ?

 
Opublikowany : 13/07/2021 20:45
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 774
Ekspert
 

Dzień dobry.
Biorąc pod uwagę Pani opis, mogę się domyślać, że Pani pupilka jest psem lękliwym, który ma pewne zaburzenia w socjalizacji z innymi psami oraz ludźmi. W celu uniknięcia problemów i nieprzyjemności związanymi z pogryzieniem, sugerowałabym noszenie kagańca fizjologicznego (aby pies mógł bez problemu ziać, napić się, dyszeć) oraz zaświadczenia o szczepieniu przeciwko wściekliźnie, na każdym spacerze. Co do pracy nad zachowaniami przypominającymi agresję, z pewnością warto, by udała się Pani na konsultację behawioralną. Na podstawie obserwacji pieska i jego zachowaniabehawiorysta powie Pani, jak należy reagować, a jak nie powinna się Pani zachowywać, przez co wpłynie na zachowanie Pani pieska. Do czasu ustalenia terminu wizyty, proszę przemyśleć stosowanie suplementów o działaniu wyciszającym i uspokajającym, lub obroży feromonowej.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 21/07/2021 09:29

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.