Powiadomienia
Clear all

Pies agresywny w stosunku do innych psów

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Witam, nasz pies ma obecnie 2 lata, lecz jako szczeniak został pogryziony przez psa i teraz każdego traktuje jak wroga. Na spacerach szczeka, piszczy itd. nawet gdy widzi psa w odległości kilkudziesięciu metrów. Przed pogryzieniem zachowywał się normalnie. Jak go oduczyć takiego zachowania? Pies jest mały, boimy się, że gdy go dopuścimy do innego psa to może odpowiedzieć agresją i zrobić mu krzywdę. Bardzo proszę o porady, pozdrawiam. 

 
Opublikowany : 21/03/2021 18:16
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 774
Ekspert
 

Dzień dobry.
Pogryzienie przez innego psa jest bardzo drastycznym doświadczeniem, które może odcisnąć piętno na całym życiu psa. Warto przepracować tą traumę, najlepiej z doświadczonym behawiorystą. Nie można na siłę przyzwyczajać psa do towarzystwa, ani zmuszać do zabawy z innymi psami – najpierw należy odbudować pewność siebie Pańskiego pupila. Do czasu ustalenia terminu wizyty u behawiorysty, warto unikać miejsc często uczęszczanych przez inne psy. Do smyczy psa warto przyczepić żółtą wstążkę – z daleka poinformuje innych opiekunów, że Pański pupil nie jest chętny do zaprzyjaźniania. Proszę też przemyśleć wprowadzenie preparatów o łagodnym działaniu uspokajającym i wyciszającym, albo obroży feromonowej – możliwe, że wprawią go w dobry nastrój i zdecydowanie zmniejszą stres. Proszę też próbować ćwiczyć z pupilem komendy – “stój, zostań, wróć” tak, aby w razie wystąpienia negatywnej sytuacji szybko odwołać pupila. Na wszelki wypadek proszę też mieć przy sobie na spacerach aktualne zaświadczenie o szczepieniu na wściekliznę (przydatne w przypadku pogryzienia).
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 21/03/2021 20:27

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.