Powiadomienia
Clear all

Pies po kastracji

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Dzień dobry, mój piesek 1,5 roku w piątek - 23.04 miał zabieg kastracji. Po zabiegu pies leżał i nic nie jadł ani pił. Na następny dzień zaczął pić wodę oraz jeść, jednak nie chciał się ani załatwić na dworze ani w domu a także nie chciał chodzić. Po lekach moczopędnych od weterynarza zrobił w domu siku, jednak nie zrobił kupy. Minęło już 5 dni a piesek nadal nie chce chodzić, nie rusza się na dworze, tylko siedzi i leży, czasem jak się go lekko pociągnie to szybko na przykucu podbiega i siada. Nadal nie załatwia się na dworze, jedynie w domu pod siebie i nawet nie reaguje na to, tylko przed zrobieniem siku się trzęsie. Kupe robi tylko po syropie przeczyszczającym od lekarza. Byłam u weterynarza i mówił, że piesek jest po prostu delikatny i rana wygląda okej. Martwi mnie to, że już 5 dni nie chodzi. On jest delikatny i tchórzliwy, ale pieski zazwyczaj dochodzą do siebie znacznie szybciej. Czy mogę coś zrobić żeby mu pomóc? Przeciwbólowe również otrzymuje, dzisiaj dostał ostatnią tabletkę. Antybiotyki od weterynarza również dostał.

 
Opublikowany : 27/04/2021 20:19
Słowa kluczowe tematu
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 773
Ekspert
 

Dzień dobry.
Niektóre psy faktycznie ciężko znoszą okres rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych – dyskomfort spowodowany obecnością szwów, a także kołnierza ochronnego, może być dla nich nie do zniesienia. Nie powinno jednak dochodzić do sytuacji, w której pies nie jest w stanie normalnie funkcjonować, nie wypróżnia się i nie oddaje moczu. Warto porozmawiać z lekarzem, który wykonywał zabieg, o dodatkowych środkach przeciwbólowych, które można by podać pupilowi. Jeśli chodzi o trzęsienie się i drżenia przed oddaniem moczu może być to spowodowane niemożnością uniesienia nogi – podejrzewam, że ciągną go szwy. Inną możliwością może być na przykład reakcja alergiczna na nici, których użyto do podwiązania wiązki naczyń, albo użycie drażniącego materiału szewnego, jednak w tych przypadkach zauważonoby sączenie się z rany, silny obrzęk i fluktuację w tej okolicy. Jeśli problem ten utrzyma się po okresie rekonwalescencji, wskazane jest wykonanie USG operowanej okolicy.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 29/04/2021 08:02

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.