Powiadomienia
Clear all

Jakie przysmaki dla szczeniaka?

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik Gość
Inicjator dyskusji
 

Witam, posiadam 11 tygodniowego szczeniaka owczarka niemieckiego. Bardzo zależy mi aby karmić psa dobrymi produktami, aby mu nie zaszkodzić. Chcialabym podczas zabawy wprowadzić mu smaczki ale nie wiem czy mogę.. od kiedy mogę wprowadzić mu przysmaki, polecacie państwo jakies z dobrym skladem? Zależy mi aby nie zawierały konserwantów i innych "smieciówek" a naturalne produkty.

 
Opublikowany : 08/03/2022 11:04
Lekarz weterynarii Katarzyna Hołownia
Posty: 739
Ekspert Administrator
 

Dzień dobry.
Tak młody pies powinien jeść dobrze zbilansowaną karmę, najlepiej dla szczeniąt szybko rosnących. Warto przypomnieć, że karmę należy kupować w małych opakowaniach, najlepiej takich, które można zużyć w ciągu maksymalnie 2 tygodni – w tym czasie nie zjełczeją jeszcze tłuszcze zawarte w karmie, karma nie zwietrzeje i nadal jest apetyczna dla pupila. Nie bez znaczenia są rozwijające się w karmie roztocza. Jeśli kupuje Pani duże opakowania, należy karmę podzielić na porcje i zamrozić, tak, by jak najdłużej zachowała swoje walory. Jako smakołyki podczas zabawy można podawać ziarenka suchej karmy. Jeśli podjęła Pani decyzję, by mimo wszystko podawać smakołyki, proszę zwrócić uwagę na źródło białka w podawanej pupilowi karmie. Warto, by smakołyki zawierały ten sam rodzaj białka. Najlepszym i chyba najzdrowszym przysmakiem są kawałki suszonego mięsa, pakowane próżniowo (na pewno nie takie, które można kupić “na wagę“). Proszę zacząć podawanie przysmaków od bardzo małej ilości produktu, podawanej co 3-4dni, proszę zwrócić uwagę, czy pupil nie będzie miał po nich żadnych zaburzeń żołądkowo – jelitowych.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 12/03/2022 11:14
Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik Gość
 

Mam w domu 3 szczeniaki. Weterynarz kazał nam podawać fosforan wapnia. Chciałabym się upewnić czy to naprawdę koniecznie? Lekarz weterynarii mówi, że to dobre na jego wzrost. A Wy co sądzicie o fosforanie wapnia?

 
Opublikowany : 22/11/2022 16:28
Lekarz weterynarii Weronika Kalinowska
Posty: 17
Ekspert Administrator
 

Mam w domu 3 szczeniaki. Weterynarz kazał nam podawać fosforan wapnia. Chciałabym się upewnić czy to naprawdę koniecznie? Lekarz weterynarii mówi, że to dobre na jego wzrost. A Wy co sądzicie o fosforanie wapnia?

Dzień dobry,
Kwestia diety psów rosnących jest jednym z kluczowych warunków zapewniających zwierzęciu prawidłowy rozwój i jednocześnie inwestycja w jego przyszłe zdrowie. Fosforan wapnia może być jak najbardziej wskazanym składnikiem diety, w przypadku psów ras szybkorosnących żywionych niezbilansowaną dietą domową, jak makaron czy ryż, mięso + warzywa, z której podaż wapnia i fosforu może być niewystarczająca dla prawidłowego rozwoju kości młodych psów. W przypadku stosowania diety komercyjnej w pełni zbilansowanej w odpowiedni stosunek wapnia i fosforu (bo nie sama ilość tych minerałów, ale też ich proporcja jest istotna) odchodzi się obecnie od stosowania dodatków witaminowo- mineralnych, gdyż mogą one być jedną z przyczyn chorób dystroficznych kości i stawów psów dorosłych. Najlepszym rozwiązaniem jest konsultacja z dietetykiem weterynaryjnym, który po uwzględnieniu Państwa zasobów, trybu życia i przede wszystkim preferencji smakowych psów- pomoże tak dopasować karmę, bądź ułożyć domową dietę wraz z określeniem tego, jakie minerały muszą być dołączone do codziennego żywienia.
Pozdrawiam i życzę zdrowego wzrostu dla szczeniaczków,
lek. wet. Weronika Kalinowska, specjalista chorób psów i kotów

 

 
Opublikowany : 30/11/2022 23:50

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 10MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.