Powiadomienia
Clear all

Wscieklizna w odchodach zwierzat?

Avatar photo
Posty: 1
Nowy użytkownik
Inicjator dyskusji
 

Dzien dobry,

Mam 9 tygodniowego szczeniaka. Dzisiaj robiąc porządki na ogrodzie wyjąłem hamak, po rozłożeniu okazalo się że są na nim mysie odchody (zapewne po zimie). Nie zdążyłem go schować, mała dopadła material i zaczęła gryźć. Od razu ją skarciłem ale mogła zjeść jakis bobek. Czy jest ryzyko że mogła zarazić się wścieklizną z mysich odchodów?

 
Opublikowany : 22/04/2022 19:16
lek wet Katarzyna Hołownia-Olszak
Posty: 773
Ekspert
 

Dzień dobry.
Prawdopodobieństwo zarażenia się wścieklizną w taki sposób jest naprawdę bardzo małe. Spodziewałabym się raczej zatrucia pokarmowego, wymiotów i biegunki, po zjedzeniu takich przysmaków. Proszę upewnić się, czy nie ma Pan rozłożonej trutki na gryzonie, odchody podtrutych myszy mogą być już bardziej niebezpieczne dla psa.
Pozdrawiam, Katarzyna Hołownia-Olszak, lekarz weterynarii.

Forum weterynaryjne Co w Sierści Piszczy

 
Opublikowany : 27/04/2022 09:05

Odpowiedz

Twoje imię

Twój email

Tytuł *

Maksymalny dopuszczalny rozmiar pliku 25MB

 

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Zalecenia lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Co Piszczy w Sierści Twojego zwierzaka?

Porady lekarzy weterynarii na Twoim mailu

+ ebook "Czy leki ludzkie są bezpieczne dla psa i kota?"

Zgoda marketingowa: wyrażam zgodę, aby Co w Sierści Piszczy skontaktował się ze mną drogą mailową, korzystając z informacji podanych w tym formularzu dla celów informacyjnych, aktualizacji i marketingu. Jeśli chcesz wycofać Twoją zgodę kliknij link rezygnacji u dołu każdego wysyłanego przez nas maila. Szanujemy Twoją prywatność i dane osobowe. Tutaj znajdziesz naszą politykę prywatności i regulamin newslettera. Przesyłając ten formularz zgadzasz się, że możemy przetwarzać Twoje dane osobowe zgodnie z tymi warunkami.